Prawo ma chronić, a nie niszczyć niewinnego człowieka. Wygrywamy z systemem!

23 lutego 2023
Autorzy: Grzegorz Romanowski, Łukasz Matyjas

Prowadziliśmy obronę znakomitego lekarza, którego na podstawie kontrowersyjnej opinii biegłych oskarżono o błąd w sztuce lekarskiej i nieumyślne spowodowanie śmierci pacjenta.

Sąd wprost docenił wkład obrońców w wyjaśnienie sprawy, a gratulacje otrzymaliśmy również od oskarżycielki posiłkowej (rodziny zmarłego pacjenta). Oskarżycielka posiłkowa wprost na sali sądowej stwierdziła, że oskarżony został niewłaściwy lekarz, z którego próbowano zrobić kozła ofiarnego. Sąd podkreślił, że zgromadzony w sprawie materiał przemawia jednoznacznie za uniewinnieniem oskarżonego oraz że wobec jasno sprecyzowanego aktu oskarżenia nie mógł oceniać całości leczenia pacjenta w kierunku ustalenia ewentualnej odpowiedzialności innych osób, z pewnością jednak odpowiedzialności takiej nie ponosił oskarżony.

Sprawę przy wsparciu adw. Łukasza Matyjasa osobiście poprowadził adw. Grzegorz Romanowski wykorzystując nie tylko swoje kompetencje prawnicze i procesowe ale i wiedzę z zakresu medycyny nabytą podczas studiów medycznych. Zaangażowanie i poświęcenie wielu godzin pracy oraz współpraca z najwybitniejszymi specjalistami medycyny w Polsce pozwoliły przygotować profesjonalną ekspertyzę odpowiadającą wymogom procesowym. Sprawa obnażyła wiele słabości systemu i to, jak bezbronny może być człowiek wobec systemu. Na szczęście uniewinniono niesłusznie oskarżonego przy pełnej aprobacie i zrozumieniu takiego rozstrzygnięcia ze strony oskarżycielki posiłkowej. Sprawa została więc wygrana nie tylko na polu „prawnym”, ale też na polu „relacji międzyludzkich”.

23 lutego 2023

Autorzy: Grzegorz Romanowski, Łukasz Matyjas

Pozostałe wpisy

22 września 2023Autor: Maciej Stasiewicz

Udana restrukturyzacja przedsiębiorstwa z branży produkcji spożywczej.

Mija już prawie rok od zatwierdzenia układu w postępowaniu restrukturyzacyjnym Klienta z branży produkcji spożywczej. Właśnie złożone zostało drugie sprawozdanie z wykonania układu...

Czytaj

20 września 2023Autor: Michał Romanowski

Przyszłość jest Jasna. Przyszłość to Jasna!

Od 18 września 2023 r. jesteśmy w samym sercu Warszawy, w Centrum Jasna. Przeprowadzka do znacznie większego biura jest dla nas kolejnym kamieniem milowym. Wiążemy z tym wiele nadz...

Czytaj
Wszystkie aktualności
Skontaktuj
się z nami...

Romanowski i Wspólnicy sp. k.
Centrum Jasna
Jasna 14/16A
00-041 Warszawa