PiotrHaiduk

Partner, Adwokat

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2013 roku zdał egzamin adwokacki z jednym z 10 najlepszych wyników w izbie warszawskiej. Adwokat w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Z kancelarią Romanowski i Wspólnicy związany od 2010 roku. W 2017 r.objął stanowisko partnera.

Doradza polskim oraz międzynarodowym koncernom przy najbardziej złożonych problemach z zakresu prawa cywilnego, handlowego oraz prawa rynku finansowego. Reprezentuje emitentów oraz instytucje finansowe w postępowaniach przed Komisją Nadzoru Finansowego oraz sądami administracyjnymi w precedensowych sprawach dla rynku kapitałowego.

Doradzał w projektach M&A (w transakcjach prywatnych oraz publicznych) o wartości przekraczającej 15 mld zł.

Uczestniczył w większości kluczowych projektów Kancelarii, w tym w szczególności w projektach wymagających zarządzania kryzysowego oraz opracowania i wdrożenia wielowątkowej strategii prawnej.

Odpowiadał za doradztwo przy prawnych aspektach organizacji ładu korporacyjnego w największych grupach kapitałowych w Polsce.

pop-pl

Doradzanie rosyjskim firmom w rozwijaniu ich biznesu oznacza wspieranie rosyjskiego budżetu, czyli inwazji Rosji na Ukrainę. Prawnicy powinni zachowywać się przyzwoicie. "Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto". - Profesor Władysław Bartoszewski. "To nasze wybory, Harry, pokazują, jacy naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności". - Profesor Albus Dumbledore   #RussianCompaniesидинахуй
Zamknij