Co za rok 2021!

3 stycznia 2022

Szanowni Państwo!

Co za rok 2021! Był on dla nas wyjątkowy, bo szczególnie intensywnie łączyliśmy w nim doradztwo dla biznesu z walką o praworządność. Staramy się pokazać, że biznes = wartości, że dla naszych klientów walka o prawa człowieka, walka o wolne sądy i wolność słowa, to walka o wolność gospodarczą. To walka o to, że z represyjnym państwem można wygrać w każdej sprawie, w tym biznesowej, o ile mamy wolne sądy i wolne media. Nie wolno tylko się bać władzy!

Końcówka roku 2021, oprócz licznych problemów rozwiązanych dla naszych klientów biznesowych, stoi pod znakiem naszych bezprecedensowych wygranych w sprawach sędziego Pawła Juszczyszyna w Bydgoszczy (17 grudnia) i Olsztynie (28 grudnia) relacjonowanych przez wszystkie media w Polsce. Końcówka roku 2021 to także relacja w oko.press w związku z ekspertyzą prawną, którą wydaliśmy dla Julki Landowskiej (”Opowieść gwiazdkowa, czyli jak polska  policja ściga za osiem gwiazdek”; Link) i podziękowania kierowane do nas przez kobiety. Kilka cytatów:

„Dziś sprawy o “Jebać PiS” pokazują, jak miażdżone jest społeczeństwo obywatelskie i jaki opór stawia [...].”.

„ […] od wybuchu strajku kobiet jesienią 2020 roku [policja] [...] Tylko ściga. I to mimo poważnych argumentów, że “Jebać PiS” nie jest dziś już wulgaryzmem, ale hasłem […] adekwatnym do okoliczności. Co przekonująco dowiódł w swej ekspertyzie prawnik prof. Michał Romanowski”.

„To dla Julii Landowskiej [...] ekspertyzę, że “Jebać PiS” nie jest wulgaryzmem, napisał prof. Romanowski. Ekspertyza krąży teraz po Polsce. Ukarane i ukarani [...] tylko na podstawie policyjnej notatki idą z nią do sądu, by przedstawić swoje racje.”.

Składamy Państwu życzenia, abyśmy w roku 2022 zbliżali się do normalności, bo wolność nie jest licencją daną każdemu z nas i biznesowi od władzy, ale naszym prawem naturalnym. Dziękujemy za zaufanie i wiarę w naszą siłę sprawczą, autentyczność i kompetencje!

3 stycznia 2022

Pozostałe wpisy

11 października 2023Autorzy: Piotr Haiduk, Aleksandra Kieliszek

Wygrana w sporze korporacyjnym z uczelnią wyższą w tle.

Kancelaria odniosła kolejny sukces w wielowątkowym sporze korporacyjnym o kontrolę nad spółką. Sprawa miała wyjątkowo ciekawy stan prawny i faktyczny. Wynikało to z posiadania prze...

Czytaj

9 października 2023

Rekrutujemy

Rozpoczynamy rekrutację na praktyki w zespole prawa procesowego oraz zespole korporacyjnym. Jeżeli: studiujesz na IV lub V roku prawa albo właśnie ukończyłaś/eś studia z wyni...

Czytaj
Wszystkie aktualności
Skontaktuj
się z nami...

Romanowski i Wspólnicy sp. k.
Centrum Jasna
Jasna 14/16A
00-041 Warszawa