Rozmowa prof. Michała Romanowskiego z redaktorami Gazety Wyborczej

13 października 2022
Autor: Michał Romanowski

Zapraszamy do zapoznania się z rozmową prof. Michała Romanowskiego z redaktorami Gazety Wyborczej Piotrem Miączyńskim i Leszkiem Kostrzewskim. Redagujący wywiad red. Piotr Winnicki z Gazety Wyborczej napisał, że: „Taki wywiad trafia się raz do roku. Porusza […] to co trapi współczesną Polskę. Niezwykle ważny i arcyciekawy tekst.”. Wywiad ukazał się w wersji papierowej Gazety Wyborczej (10 października 2022) oraz internetowej [LINK].

Prof. Michał Romanowski mówi m.in.:

  • „Podstawowe warunki jakie powinien spełniać menedżer w spółce to uczciwość i kompetencja”
  • „Sukces to 90 proc. pracy, a 10 proc. zdolności. Tak samo jest ze sportowcami. Zwycięstwo kocha przygotowania”;
  • „Moim studentom i prawnikom mówię, że dobra praca to praca, w której spełniają się jako osoby, mają poczucie, że robią coś wartościowego dla drugiego człowieka”
  • „Władzy chodzi o to, aby ludzie mieli poczucie strachu”
  • „Nie każdy jest odważny. Nie można ludziom ustawiać poprzeczki zbyt wysoko. Niemoralne jest to, że politycy sprawdzają kręgosłupy ludzi. Nie powinni tego robić, bo ludzie mają różne kręgosłupy”
  • „Niektórzy zdobywają kompetencje menedżerskie, kończąc najlepsze szkoły biznesu. Pną się po szczeblach kariery i po iluś latach w drodze zaplanowanej sukcesji obejmują najważniejsze stanowiska. Dlaczego? Bo prowadzenie spółki to jest zarządzanie cudzymi pieniędzmi, czyli pieniędzmi akcjonariuszy”
  • „Postać Nikodema Dyzmy stała się symbolem cwaniactwa i karierowiczostwa. Porównanie nasuwa się samo”.
  • „Inwestorzy nie inwestują w spółkę giełdową po to, żeby realizować politykę takiej czy innej partii”.

13 października 2022

Autor: Michał Romanowski

Pozostałe wpisy

20 września 2023Autor: Michał Romanowski

Przyszłość jest Jasna. Przyszłość to Jasna!

Od 18 września 2023 r. jesteśmy w samym sercu Warszawy, w Centrum Jasna. Przeprowadzka do znacznie większego biura jest dla nas kolejnym kamieniem milowym. Wiążemy z tym wiele nadz...

Czytaj

13 września 2023Autorzy: Michał Romanowski, Adam Romanowski, Filip Wawrzak

Transformacja energetyczna i bezpieczeństwo energetyczne nie wymusza monopolizacji rynku energii elektrycznej przez spółkę państwową.

Kancelaria Romanowski i Wspólnicy przygotowała na potrzeby Komisji Nadzwyczajnej Senatu RP ds. Klimatu opinię w sprawie w ustawy o zasadach udzielania przez Skarb Państwa gwarancji...

Czytaj
Wszystkie aktualności
Skontaktuj
się z nami...

Romanowski i Wspólnicy sp. k.
Centrum Jasna
Jasna 14/16A
00-041 Warszawa