Otwarte wezwanie w sprawie przywrócenia do orzekania sędziego Pawła Juszczyszyna w I Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Olsztynie

3 marca 2023
Autor: Michał Romanowski

Nasz przyjaciel-klient Paweł Juszczyszyn został 1 marca br. brutalnie zaatakowany przez prezesa Sądu Rejonowego w Bydgoszczy Macieja Nawackiego.

Więcej: artykuł TVN24 i OKO.PRESS

Paweł Juszczyszyn walczy o wolność. Poświęcił tej walce wiele, bardzo wiele. Wspieramy Pawła w tej walce. Wszystko wygrywamy!

Publikujemy otwarte wezwanie (żądanie), które w dniu 2 marca 2023 r. prof. Michał Romanowski skierował do prezesa Nawackiego.

Fragment:

„Pańskie zachowanie i oczernianie Sędziego Pawła Juszczyszyna jest prawdopodobnie skutkiem frustracji kolejną przegraną przed niezawisłym sądem i panicznego strachu przed zakresem odpowiedzialności cywilnej i karnej, z którą będzie Pan musiał zmierzyć się w chwili, gdy polskie władze zaczną przestrzegać orzecznictwa ETPCz i TSUE.  Ów strach jest słuszny, bowiem jak dowodzi historia: „Ci, którzy chcą władzy i ją osiągają żyją w ciągłym strachu, że ją stracą (Veronica Roth) […]. „Jesteś ślepy, Korneliuszu, zaślepiła cię miłość do urzędu jaki piastujesz! […] Nie potrafisz zrozumieć, że nie jest ważnekim kto się urodził, ale czym się stał!”(Harry Potter i Czara Ognia). […] Boi się Pan, i dlatego robi Pan to, co robi.”.

Paweł Juszczyszyn nie boi się, bo ma nadzieję, że prawo zwycięży. Ta nadziej pozwala mu głośno mówić, kiedy inni mówią „bądź cicho”. Ta nadzieja pozwala mu powstać, kiedy inni ludzie mówią mu „siedź”. My, w @Romanowski i Wspolnicy jesteśmy i będziemy z Pawłem, bo tak jak Paweł wierzymy, że prawo może czasami drzemie, ale nigdy nie umiera! Wierzymy, że nie wolno w sprawach fundamentalnych być obojętnym, iść na kompromisy! Wszak chodzi o wolność! A cóż ważniejszego jest dla każdego z nas i dla przedsiębiorczości od wolności?

Treść otwartego wezwania dostępna: Tutaj.

3 marca 2023

Autor: Michał Romanowski

Pozostałe wpisy

22 września 2023Autor: Maciej Stasiewicz

Udana restrukturyzacja przedsiębiorstwa z branży produkcji spożywczej.

Mija już prawie rok od zatwierdzenia układu w postępowaniu restrukturyzacyjnym Klienta z branży produkcji spożywczej. Właśnie złożone zostało drugie sprawozdanie z wykonania układu...

Czytaj

20 września 2023Autor: Michał Romanowski

Przyszłość jest Jasna. Przyszłość to Jasna!

Od 18 września 2023 r. jesteśmy w samym sercu Warszawy, w Centrum Jasna. Przeprowadzka do znacznie większego biura jest dla nas kolejnym kamieniem milowym. Wiążemy z tym wiele nadz...

Czytaj
Wszystkie aktualności
Skontaktuj
się z nami...

Romanowski i Wspólnicy sp. k.
Centrum Jasna
Jasna 14/16A
00-041 Warszawa