Relacje oraz prowadzenie rozmów ze związkami zawodowymi

18 października 2021    /   Sprawy pracownicze
Autor: Przemysław Mazur

Przeprowadziliśmy warsztaty biznesowo-prawne w zakresie relacji oraz prowadzenia rozmów ze związkami zawodowymi wybranych pracodawców Saint Gobain Polska.

Związki zawodowe to wymagający partner biznesowy. Prowadzenie z nim efektywnych rozmów wymaga wiedzy nie tylko prawnej, ale też kompetencji biznesowych. W ramach prowadzonych warsztatów dzielimy się naszymi doświadczeniami zdobytymi w projektach z udziałem najsilniejszych reprezentacji związkowych w Polsce (branża górnicza, hutnicza, energetyczna, lotnicza).

Saint-Gobain to francuski koncern przemysłowy produkujący m.in. szkło, plastik, gips (Rigips), wełnę izolacyjną (Isover, iSOROC0, chemię budowlaną (Weber) i inne materiały budowlane.  Saint-Gobain zostało założone przez ministra Colberta w 1665 r. jako Manufacture royale de glaces de miroirs dla przełamania dominacji Republiki Weneckiej w produkcji szkła. Pierwszym zleceniem fabryki była produkcja szkła na potrzeby sali lustrzanej w pałacu wersalskim. Grupa Saint-Gobain zajmuje dziesiąte miejsce wśród największych francuskich spółek; jest notowana na giełdzie w Paryżu i wchodzi w skład indeksu CAC 40. Spółka produkuje najwięcej materiałów izolacyjnych na świecie; na rynku europejskim jest liderem w produkcji szkła. 350-letnia historia powoduje, że jest to prawdopodobnie jedna z najstarszych grup kapitałowych na świecie. Od 10 lat jest uznawana za jedną ze 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie.

Warsztaty prowadził radca prawny Przemysław Mazur, lider praktyki z obszaru prawa pracy

18 października 2021    /   Sprawy pracownicze

Autor: Przemysław Mazur

Pozostałe wpisy

20 maja 2021Autorzy: Przemysław Mazur, Filip Wawrzak
Sprawy pracownicze

Praca zdalna z innego kraju wpływa na zakres obowiązków pracodawcy

Zatrudnianie osób pracujących w innych krajach może pociągać za sobą szereg modyfikacji w zakresie obowiązków pracodawcy. Utarte i stosowane przez lata procedury dotyczące pracowni...

Czytaj

17 maja 2021Autorzy: Michał Romanowski, Katarzyna Zarzycka
Ochrona konstytucyjnych wolności i praw, Spory sądowe, Sprawy pracownicze

Wywiad w Halo.Radio

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu prof. Michała Romanowskiego i Katarzyny Zarzyckiej, którego udzielili Kubie Wątłemu w Halo.Radio, 15 maja 2021 r. o godz. 18:00. Podcast do wys...

Czytaj
Wszystkie aktualności
Skontaktuj
się z nami...

Romanowski i Wspólnicy sp. k.
Royal Wilanów
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
recepcja F