Co za rok 2021!

3 stycznia 2022

Szanowni Państwo!

Co za rok 2021! Był on dla nas wyjątkowy, bo szczególnie intensywnie łączyliśmy w nim doradztwo dla biznesu z walką o praworządność. Staramy się pokazać, że biznes = wartości, że dla naszych klientów walka o prawa człowieka, walka o wolne sądy i wolność słowa, to walka o wolność gospodarczą. To walka o to, że z represyjnym państwem można wygrać w każdej sprawie, w tym biznesowej, o ile mamy wolne sądy i wolne media. Nie wolno tylko się bać władzy!

Końcówka roku 2021, oprócz licznych problemów rozwiązanych dla naszych klientów biznesowych, stoi pod znakiem naszych bezprecedensowych wygranych w sprawach sędziego Pawła Juszczyszyna w Bydgoszczy (17 grudnia) i Olsztynie (28 grudnia) relacjonowanych przez wszystkie media w Polsce. Końcówka roku 2021 to także relacja w oko.press w związku z ekspertyzą prawną, którą wydaliśmy dla Julki Landowskiej (”Opowieść gwiazdkowa, czyli jak polska  policja ściga za osiem gwiazdek”; Link) i podziękowania kierowane do nas przez kobiety. Kilka cytatów:

„Dziś sprawy o “Jebać PiS” pokazują, jak miażdżone jest społeczeństwo obywatelskie i jaki opór stawia [...].”.

„ […] od wybuchu strajku kobiet jesienią 2020 roku [policja] [...] Tylko ściga. I to mimo poważnych argumentów, że “Jebać PiS” nie jest dziś już wulgaryzmem, ale hasłem […] adekwatnym do okoliczności. Co przekonująco dowiódł w swej ekspertyzie prawnik prof. Michał Romanowski”.

„To dla Julii Landowskiej [...] ekspertyzę, że “Jebać PiS” nie jest wulgaryzmem, napisał prof. Romanowski. Ekspertyza krąży teraz po Polsce. Ukarane i ukarani [...] tylko na podstawie policyjnej notatki idą z nią do sądu, by przedstawić swoje racje.”.

Składamy Państwu życzenia, abyśmy w roku 2022 zbliżali się do normalności, bo wolność nie jest licencją daną każdemu z nas i biznesowi od władzy, ale naszym prawem naturalnym. Dziękujemy za zaufanie i wiarę w naszą siłę sprawczą, autentyczność i kompetencje!

3 stycznia 2022

Pozostałe wpisy

10 listopada 2022Autor: Weronika Stefaniuk
Ochrona konsumentów, Rynek finansowy, rynki kapitałowe, Rynki regulowane

Referat Weroniki Stefaniuk wyróżniony na FinReg2022

„Czy inwestor giełdowy (w tym detaliczny) to konsument? Jaka jest cena traktowania inwestora jako konsumenta?”.  To tytuł wystąpienia Weronika [profilem] na Jubileuszowym Kongr...

Czytaj

9 listopada 2022Autor: Michał Romanowski
Ochrona konstytucyjnych wolności i praw, Praworządność

Sędzia Tuleya składa skargę do ETPCz za blokowanie jego powrotu do sądu przez ludzi Ziobry

Dziś upływa termin wyznaczony przez sąd w postępowaniu egzekucyjnym na wykonanie prawomocnego postanowienia nakazującego dopuszczenie sędziego Igora Tuleyi do orzekania w Sądzie Ok...

Czytaj
Wszystkie aktualności
Skontaktuj
się z nami...

Romanowski i Wspólnicy sp. k.
Royal Wilanów
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
recepcja F

Referat Weroniki Stefaniuk wyróżniony na FinReg2022

10 listopada 2022    /   Ochrona konsumentów, Rynek finansowy, rynki kapitałowe, Rynki regulowane
Autor: Weronika Stefaniuk

„Czy inwestor giełdowy (w tym detaliczny) to konsument? Jaka jest cena traktowania inwestora jako konsumenta?”. 

To tytuł wystąpienia Weronika [profilem] na Jubileuszowym Kongresie Regulacji Rynków Finansowych FinReg2022 zorganizowanym przez Instytut Allerhanda.

Partnerem wydarzenia była m.in. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i Komisja Nadzoru Finansowego.

W kongresie wzięli udział wybitni polscy eksperci specjalizujący się m.in. w prawie spółek, rynku kapitałowego i nie tylko, którzy dyskutowali na temat najważniejszych wyzwań stojących przed prawem rynków finansowych.

Jest to tym większy sukces Weroniki, że program i uczestnictwo w drugim dniu Kongresu został skonstruowany w trybie konkursu referatów recenzowanych w trybie call for papers. W tym roku nadesłano rekordową liczbę zgłoszeń a zaprezentowane zostały wyniki 19 najciekawszych analiz. Referat Weroniki został wybrany jako jeden z najbardziej interesujących i wartych zaprezentowania na Kongresie Jubileuszowym.

Romanowski i Wspólnicy zatrudniają najlepszych z najlepszych. Wszak jesteśmy chirurgami prawa. ;)

10 listopada 2022    /   Ochrona konsumentów, Rynek finansowy, rynki kapitałowe, Rynki regulowane

Autor: Weronika Stefaniuk

Pozostałe wpisy

26 września 2022Autorzy: Michał Romanowski, Aleksander Orzeł, Weronika Stefaniuk
Corporate governance, Prawo spółek, rynki kapitałowe

Nie mówimy, jak wdrażać najnowszą nowelizację KSH. Mówimy, jak się przed nią ochronić!

LPP SA, jako pierwsza spółka giełdowa w Polsce, 23 września 2022 r. zmieniła statut, aby ochronić się przed niebezpieczną nowelizacją Kodeksu spółek handlowych, która wchodzi w życ...

Czytaj

29 sierpnia 2022Autorzy: Michał Romanowski, Aleksander Orzeł
Ochrona konstytucyjnych wolności i praw, Ochrona środowiska, Rynki regulowane, Spory sądowe

Wygrywamy z regulatorem, bo dla nas Konstytucja to prawo w działaniu, a nie świstek papieru!

Wygrywamy przed Głównym Inspektorem Nadzoru Budowlanego z kolejnym regulatorem – Wodami Polskimi. Sprawa dotyczyła wykonania przez MPWiK w Warszawie w rekordowym czasie kilku mi...

Czytaj
Wszystkie aktualności
Skontaktuj
się z nami...

Romanowski i Wspólnicy sp. k.
Royal Wilanów
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
recepcja F