Co za rok 2021!

3 stycznia 2022

Szanowni Państwo!

Co za rok 2021! Był on dla nas wyjątkowy, bo szczególnie intensywnie łączyliśmy w nim doradztwo dla biznesu z walką o praworządność. Staramy się pokazać, że biznes = wartości, że dla naszych klientów walka o prawa człowieka, walka o wolne sądy i wolność słowa, to walka o wolność gospodarczą. To walka o to, że z represyjnym państwem można wygrać w każdej sprawie, w tym biznesowej, o ile mamy wolne sądy i wolne media. Nie wolno tylko się bać władzy!

Końcówka roku 2021, oprócz licznych problemów rozwiązanych dla naszych klientów biznesowych, stoi pod znakiem naszych bezprecedensowych wygranych w sprawach sędziego Pawła Juszczyszyna w Bydgoszczy (17 grudnia) i Olsztynie (28 grudnia) relacjonowanych przez wszystkie media w Polsce. Końcówka roku 2021 to także relacja w oko.press w związku z ekspertyzą prawną, którą wydaliśmy dla Julki Landowskiej (”Opowieść gwiazdkowa, czyli jak polska  policja ściga za osiem gwiazdek”; Link) i podziękowania kierowane do nas przez kobiety. Kilka cytatów:

„Dziś sprawy o “Jebać PiS” pokazują, jak miażdżone jest społeczeństwo obywatelskie i jaki opór stawia [...].”.

„ […] od wybuchu strajku kobiet jesienią 2020 roku [policja] [...] Tylko ściga. I to mimo poważnych argumentów, że “Jebać PiS” nie jest dziś już wulgaryzmem, ale hasłem […] adekwatnym do okoliczności. Co przekonująco dowiódł w swej ekspertyzie prawnik prof. Michał Romanowski”.

„To dla Julii Landowskiej [...] ekspertyzę, że “Jebać PiS” nie jest wulgaryzmem, napisał prof. Romanowski. Ekspertyza krąży teraz po Polsce. Ukarane i ukarani [...] tylko na podstawie policyjnej notatki idą z nią do sądu, by przedstawić swoje racje.”.

Składamy Państwu życzenia, abyśmy w roku 2022 zbliżali się do normalności, bo wolność nie jest licencją daną każdemu z nas i biznesowi od władzy, ale naszym prawem naturalnym. Dziękujemy za zaufanie i wiarę w naszą siłę sprawczą, autentyczność i kompetencje!

3 stycznia 2022

Pozostałe wpisy

9 marca 2023Autorzy: Łukasz Matyjas, Aleksandra Kieliszek, Piotr Celiński

Sukces w sprawie o zwrot wypłaty środków z gwarancji bankowej

Wykonawca pozwał naszego Klienta (zamawiającego) o zwrot ok. 9,5 miliona zł pobranych z gwarancji bankowej na poczet kosztów usuwania wad i usterek realizowanego obiektu. Kontrakt ...

Czytaj

8 marca 2023Autorzy: Michał Romanowski, Aleksander Orzeł, Weronika Stefaniuk

Umożliwiamy rozwój polskich innowacji!

Doradzaliśmy od strony strategicznej i prawnej przy wykupie przez dotychczasowych udziałowców, jednego z udziałowców mniejszościowych w dynamicznie rozwijającej się międzynarodowo ...

Czytaj
Wszystkie aktualności
Skontaktuj
się z nami...

Romanowski i Wspólnicy sp. k.
Royal Wilanów
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
recepcja F