AdamRomanowski

Partner

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Członek Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), brytyjskiego stowarzyszenia biegłych rewidentów.

Z kancelarią Romanowski i Wspólnicy związany od 2005 r. jako jej współzałożyciel.

Wcześniej pracował w Philips Polska na stanowisku menedżera ds. audytu wewnętrznego, Commercial Union jako menedżer ds. rachunkowości zarządczej oraz w grupie LaSer w Polsce jako dyrektor finansowy, zastępca Dyrektora Generalnego Sygma Bank Polska oraz członek rad nadzorczych spółek zależnych grupy LaSer. W Sygma Bank Polska był odpowiedzialny za rachunkowość finansową, podatki, dział prawny, rachunkowość zarządczą i skarb, administrację i HR oraz za kontakty z nadzorem bankowym.

W ramach Kancelarii, Adam Romanowski jest odpowiedzialny za wsparcie w zakresie biznesowych aspektów projektów.

Doradzał w projektach M&A (w transakcjach prywatnych oraz publicznych) o wartości przekraczającej 15 mld zł.Odpowiadał za doradztwo przy biznesowych aspektach organizacji ładu korporacyjnego w największych grupach kapitałowych w Polsce.

pop-pl

Doradzanie rosyjskim firmom w rozwijaniu ich biznesu oznacza wspieranie rosyjskiego budżetu, czyli inwazji Rosji na Ukrainę. Prawnicy powinni zachowywać się przyzwoicie. "Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto". - Profesor Władysław Bartoszewski. "To nasze wybory, Harry, pokazują, jacy naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności". - Profesor Albus Dumbledore   #RussianCompaniesидинахуй
Zamknij