LPP ma umowę z Figene Energia na dostawy 'zielonej’ energii

8 października 2021    /   Corporate finance, prawo energetyczne, Prawo korporacyjne
Autorzy: Adam Romanowski, Filip Wawrzak

Byliśmy doradcą LPP przy podpisaniu umowy z Figene Energia na dostawę prze okres 10 lat zielonej energii do większości budynków biurowych firmy na terenie Polski oraz Centrum Dystrybucyjnego w Pruszczu Gdańskim od 1 stycznia 2023 r. Szacowany wolumen energii niezbędnej do zaspokojenia potrzeb firmy w tym okresie wynosi 358 tys. MWh. Jest to umowa, która realizuje założenia strategii zrównoważonego rozwoju na lata 2020-2025 "For People For Our Planet" wdrażania przez LPP rozwiązań przyjaznych środowisku.  Obejmuje ona nie tylko procesy produkcyjne, logistyczne i sieć sprzedaży, ale także obiekty, w których działa LPP. Oprócz decyzji o zasilaniu własnych biur i budynków z OZE, LPP stawia na zieloną energię również w salonach sprzedaży.

"Kontrakt podpisany z firmą Figene Energia, to nasz kolejny krok w realizacji celów, jakie przyjęliśmy w 'Strategii Zrównoważonego Rozwoju na lata 2020-2025'. Zobowiązaliśmy się w niej, że sukcesywnie będziemy neutralizować nasz wpływ na otoczenie, mając na uwadze wszystkie obszary działalności. Kilka tygodni temu zakończyliśmy instalację paneli fotowoltaicznych na powstającym w Brześciu Kujawskim Centrum Dystrybucyjnym LPP. Tam zdecydowaliśmy się na zasilanie słoneczne. Tym razem, podpisując umowę z Figene postawiliśmy na energię wiatrową" - powiedział dyrektor ds. administracyjno-technicznych w LPP Łukasz Piwoński.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

Z raportu bieżącego Figene Capital S.A. – „[…] podpisana z LPP S.A. umowa PPA, jedna z największych tego typu umów na energię odnawialną w Polsce, stanowi ważny kamień milowy w realizacji obranej strategii oraz zwiększania udziału Grupy w rynku energii odnawialnej w kraju”.

Przy zawarciu tej umowy LPP doradzał zespół Kancelarii z praktyki prawa energetycznego w składzie partner Adam Romanowski i adwokat Filip Wawrzak przy wsparciu prof. Michała Romanowskiego. Doradztwo obejmowało sprawy biznesowe i prawne z zakresu prawa energetycznego, prawa kontraktowego, prawa korporacyjnego, corporate finance i prawa rynku kapitałowego.

Kancelaria Romanowski i Wspólnicy jest strategicznym doradcą prawnym LPP od wielu lat. Doradzamy LPP we wszystkich strategicznych projektach z obszaru prawa korporacyjnego, prawa rynku kapitałowego, prawa energetycznego, corporate finance, prawa najmu/dzierżawy, sporów sądowych i arbitrażowych.

Więcej do przeczytania w artykule - Link.

8 października 2021    /   Corporate finance, prawo energetyczne, Prawo korporacyjne

Autorzy: Adam Romanowski, Filip Wawrzak

Pozostałe wpisy

24 lutego 2022Autorzy: Grzegorz Romanowski, Adam Romanowski, Filip Wawrzak
Kwestie antymonopolowe, prawo energetyczne, Rynki regulowane

Rozwiązujemy najtrudniejsze problemy rynku energetycznego.

Wykorzystując naszą interdyscyplinarność prawną i biznesową konsekwentnie rozwijamy praktykę prawa energetycznego i antymonopolowego doradzając kompleksowo przy najbardziej złożony...

Czytaj

10 lutego 2022Autor: Michał Romanowski
Corporate finance, Corporate governance, Prawo korporacyjne

Czas na korporacyjny by-pass – exit z noweli KSH!

W dniu 9 lutego br. Sejm uchwalił nowelizację KSH, w którą wplecione w ostatniej chwili  zostały w sposób sprzeczny z Konstytucją i Zasadami Techniki Prawodawczej zmiany dotyczące ...

Czytaj
Wszystkie aktualności
Skontaktuj
się z nami...

Romanowski i Wspólnicy sp. k.
Centrum Jasna
Jasna 14/16A
00-041 Warszawa