LPP ma umowę z Figene Energia na dostawy 'zielonej’ energii

8 października 2021    /   Corporate finance, prawo energetyczne, Prawo korporacyjne
Autorzy: Adam Romanowski, Filip Wawrzak

Byliśmy doradcą LPP przy podpisaniu umowy z Figene Energia na dostawę prze okres 10 lat zielonej energii do większości budynków biurowych firmy na terenie Polski oraz Centrum Dystrybucyjnego w Pruszczu Gdańskim od 1 stycznia 2023 r. Szacowany wolumen energii niezbędnej do zaspokojenia potrzeb firmy w tym okresie wynosi 358 tys. MWh. Jest to umowa, która realizuje założenia strategii zrównoważonego rozwoju na lata 2020-2025 "For People For Our Planet" wdrażania przez LPP rozwiązań przyjaznych środowisku.  Obejmuje ona nie tylko procesy produkcyjne, logistyczne i sieć sprzedaży, ale także obiekty, w których działa LPP. Oprócz decyzji o zasilaniu własnych biur i budynków z OZE, LPP stawia na zieloną energię również w salonach sprzedaży.

"Kontrakt podpisany z firmą Figene Energia, to nasz kolejny krok w realizacji celów, jakie przyjęliśmy w 'Strategii Zrównoważonego Rozwoju na lata 2020-2025'. Zobowiązaliśmy się w niej, że sukcesywnie będziemy neutralizować nasz wpływ na otoczenie, mając na uwadze wszystkie obszary działalności. Kilka tygodni temu zakończyliśmy instalację paneli fotowoltaicznych na powstającym w Brześciu Kujawskim Centrum Dystrybucyjnym LPP. Tam zdecydowaliśmy się na zasilanie słoneczne. Tym razem, podpisując umowę z Figene postawiliśmy na energię wiatrową" - powiedział dyrektor ds. administracyjno-technicznych w LPP Łukasz Piwoński.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

Z raportu bieżącego Figene Capital S.A. – „[…] podpisana z LPP S.A. umowa PPA, jedna z największych tego typu umów na energię odnawialną w Polsce, stanowi ważny kamień milowy w realizacji obranej strategii oraz zwiększania udziału Grupy w rynku energii odnawialnej w kraju”.

Przy zawarciu tej umowy LPP doradzał zespół Kancelarii z praktyki prawa energetycznego w składzie partner Adam Romanowski i adwokat Filip Wawrzak przy wsparciu prof. Michała Romanowskiego. Doradztwo obejmowało sprawy biznesowe i prawne z zakresu prawa energetycznego, prawa kontraktowego, prawa korporacyjnego, corporate finance i prawa rynku kapitałowego.

Kancelaria Romanowski i Wspólnicy jest strategicznym doradcą prawnym LPP od wielu lat. Doradzamy LPP we wszystkich strategicznych projektach z obszaru prawa korporacyjnego, prawa rynku kapitałowego, prawa energetycznego, corporate finance, prawa najmu/dzierżawy, sporów sądowych i arbitrażowych.

Więcej do przeczytania w artykule - Link.

8 października 2021    /   Corporate finance, prawo energetyczne, Prawo korporacyjne

Autorzy: Adam Romanowski, Filip Wawrzak

Pozostałe wpisy

24 lutego 2022Autorzy: Grzegorz Romanowski, Adam Romanowski, Filip Wawrzak
Kwestie antymonopolowe, prawo energetyczne, Rynki regulowane

Rozwiązujemy najtrudniejsze problemy rynku energetycznego.

Wykorzystując naszą interdyscyplinarność prawną i biznesową konsekwentnie rozwijamy praktykę prawa energetycznego i antymonopolowego doradzając kompleksowo przy najbardziej złożony...

Czytaj

10 lutego 2022Autor: Michał Romanowski
Corporate finance, Corporate governance, Prawo korporacyjne

Czas na korporacyjny by-pass – exit z noweli KSH!

W dniu 9 lutego br. Sejm uchwalił nowelizację KSH, w którą wplecione w ostatniej chwili  zostały w sposób sprzeczny z Konstytucją i Zasadami Techniki Prawodawczej zmiany dotyczące ...

Czytaj
Wszystkie aktualności
Skontaktuj
się z nami...

Romanowski i Wspólnicy sp. k.
Royal Wilanów
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
recepcja F

pop-pl

Doradzanie rosyjskim firmom w rozwijaniu ich biznesu oznacza wspieranie rosyjskiego budżetu, czyli inwazji Rosji na Ukrainę. Prawnicy powinni zachowywać się przyzwoicie. "Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto". - Profesor Władysław Bartoszewski. "To nasze wybory, Harry, pokazują, jacy naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności". - Profesor Albus Dumbledore   #RussianCompaniesидинахуй
Zamknij